Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu – 3.12.2023 r.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek przez pół godziny po wieczornej mszy świętej (19:30-20:00) i w sobotę od godz. 10:00 do 12:00.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Rolna 9-11 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Rolna 5-7. Niektórzy pytają czy w adwencie mają być kwiaty w kościele czy nie? Otóż w Ogólnym Wprowadzeniu do Mszału Rzymskiego w punkcie 305, czytamy: „W przyozdabianiu ołtarza trzeba zachować umiar. W okresie Adwentu należy zdobić ołtarz kwiatami z umiarem odpowiadającym charakterowi tego czasu, bez uprzedzania pełnej świątecznej radości płynącej z Narodzenia Pańskiego.” Ustalmy zatem, że od przyszłej niedzieli robimy maksymalnie dwie małe wiązanki po bokach ołtarza głównego.

Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 odprawiane będą msze święte roratnie. We wtorek i czwartek roraty odbywać się będą ze szczególnym uwzględnieniem obecności dzieci. W adwencie bardzo ważną rolę odgrywa symbolika światła i świecy. Zachęcam nie tylko dzieci, ale również dorosłych do tego, by w roratach uczestniczyć z zapalonym światłem. Z lampionem albo świecą. Ze względów praktycznych zachęcam, by był to wkład do zniczy, gdyż uniknie się niebezpieczeństwa rozlania wosku.

OSP Długie Stare już dzisiaj zaprasza dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem przy wspólnym ubieraniu choinki, które odbędzie się o godz. 15:00 na terenie przy plebanii.

W zakrystii oraz biurze parafialnym dostępne są świece Caritas na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże w cenie 20 zł, kule (nowość) 20 zł i małe w cenie 10 zł oraz opłatki.

Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W piątek msza św. będzie wyjątkowo o godz. 19:00.

W tym roku odwiedziny duszpasterskie czyli tzw. kolęda będzie tylko na zaproszenia. Pod chórem wyłożone są kartki z formularzem zaproszenia, które po wypełnieniu przez cały adwent można wrzucać do ustawionej przy nich skrzyneczki.