Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu – 28.11.2021

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu – 28.11.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Wiosenna 25-9 i ul. Polna za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie. Pani Elżbiecie Miszczak za zrobienie wieńca adwentowego. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Leszczyńska klatki od 2 do 12.

3.

Na stoliku pod chórem są jeszcze do nabycia kalendarze przygotowane na 700-lecie wsi Długie Stare w cenie 20 zł

4.

Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 odprawiane będą msze święte roratnie. We wtorek i czwartek roraty odbywać się będą ze szczególnym uwzględnieniem obecności dzieci. W adwencie bardzo ważną rolę odgrywa symbolika światła i świecy. Zachęcam nie tylko dzieci, ale również dorosłych do tego, by w roratach uczestniczyć z zapalonym światłem. Z lampionem albo świecą. Ze względów praktycznych zachęcam, by był to wkład do zniczy, gdyż uniknie się niebezpieczeństwa rozlania wosku.

5.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zarówno w czwartek od godz. 17:00 jak i w piątek od godz. 17:30 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

6.

Podobnie jak w zeszłym roku nasza parafia włącza się w inicjatywę "Tytka Charytatywna". Za tydzień w kościele wyłożone będą papierowe torby, które można zabrać ze sobą i wypełnić artykułami spożywczymi, a także tzw. chemią gospodarczą. Szczegółowy spis artykułów zbieranych w tej akcji wydrukowany jest na torbie. Wypełnione artykułami torby przynosimy do zakrystii lub biura parafialnego do dnia 15 grudnia br. Z pozyskanych artykułów grupa Caritas przygotuje paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii. Pewna część zostanie też przekazana do centrali Caritas, w celu przygotowania świątecznych paczek dla osób bezdomnych. Można jedną paczkę przygotowywać w kilka osób lub w kilka rodzin.

7.

Są już dostępne świece Caritas na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże w cenie 18 zł, małe w cenie 8,5 zł. Można je nabywać w zakrystii po mszach św. oraz w biurze parafialnym. Dostępne są już także opłatki.

8.

Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

ks. proboszcz

Konrad Rapior