Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu – 05.12.2021

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu – 05.12.2021

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego ul. Leszczyńska klatki od 2 do 12 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie oraz ofiarę na kościół. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Leszczyńska 14,16 i 18 oraz Rolna 2-14.

3.

Na stoliku pod chórem są jeszcze do nabycia kalendarze przygotowane na 700-lecie wsi Długie Stare w cenie 20 zł

4.

Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 odprawiane są msze święte roratnie. We wtorek i czwartek roraty odbywają się ze szczególnym uwzględnieniem obecności dzieci. Proszę by dzieci codziennie przynosiły serduszka z dobrymi uczynkami w celu losowania figurki MB. W adwencie bardzo ważną rolę odgrywa symbolika światła i świecy. Zachęcam nie tylko dzieci, ale również dorosłych do tego, by w roratach uczestniczyć z zapalonym światłem. Z lampionem albo świecą. Ze względów praktycznych zachęcam, by był to wkład do zniczy, gdyż uniknie się niebezpieczeństwa rozlania wosku.

5.

W środę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Składka przeznaczona będzie na biedne kościoły w Polsce.

6.

Podobnie jak w zeszłym roku nasza parafia włącza się w inicjatywę Tytka Charytatywna. W kościele wyłożone są papierowe torby, które można zabrać ze sobą i wypełnić artykułami spożywczymi, a także tzw. chemią gospodarczą. Szczegółowy spis artykułów zbieranych w tej akcji wydrukowany jest na torbie. Wypełnione artykułami torby przynosimy do zakrystii lub biura parafialnego do dnia 15 grudnia br. Z pozyskanych artykułów grupa Caritas przygotuje paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii. Pewna część zostanie też przekazana do centrali Caritas, w celu przygotowania świątecznych paczek dla osób bezdomnych. Można jedną paczkę przygotowywać w kilka osób lub w kilka rodzin.

7.

Wiata, w której będzie w tym roku plenerowy żłóbek jest już prawie gotowa. Zostało jedynie finalne pokrycie dachu. Jeszcze raz serdecznie dziękuję w kolejności wykonywanych prac: p. Jakubowi Schubertowi za przygotowanie terenu koparką, betoniarni Olbiński za kostkę i łaty oraz firmie Foral Bruk za ułożenie. Firmie p. Krzysztofa Szweda za kamyczki. Panu Marianowi Pawlikiewiczowi za udostępnienie ogrzewanego warsztatu do malowania drewna oraz p. Pawłowi Gorwa za pomoc w malowaniu. Najserdeczniejsze podziękowania p. Markowi Skorupińskiemu za projekt i wykonanie, za pracę po 14 godzin w deszczu i wietrze. Przede wszystkim dziękuję wam drodzy parafianie, bo wszystko to powstało dzięki waszej ofiarności.

8.

8. Są już dostępne świece Caritas na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże w cenie 18 zł, małe w cenie 8,5 zł. Można je nabywać w zakrystii po mszach św. oraz w biurze parafialnym. Dostępne są już także opłatki.

9.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

10.

Pod chórem wyłożono kolejne dwa numery darmowego miesięcznika Tota Tua.

ks. proboszcz

Konrad Rapior