Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu – 27.11.2022

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu – 27.11.2022

1.

W tym tygodniu biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy świętej i w sobotę od 10:00 do 12:00.

2.

Dziękuję Parafianom z Długiego Starego z ul. Wiosennej 78,76 i od 57-27 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na kościół. Pani Elżbiecie Miszczak za zrobienie wieńca adwentowego. W przyszłą sobotę na godz. 9:00 do sprzątania, zapraszam Parafian z Długiego Starego ul. Wiosennej 25-9 i ul. Polnej. Niektórzy pytają czy w adwencie mają być kwiaty w kościele czy nie? Otóż w Ogólnym Wprowadzeniu do Mszału Rzymskiego w punkcie 305, czytamy: „W przyozdabianiu ołtarza trzeba zachować umiar. W okresie Adwentu należy zdobić ołtarz kwiatami z umiarem odpowiadającym charakterowi tego czasu, bez uprzedzania pełnej świątecznej radości płynącej z Narodzenia Pańskiego.” Ustalmy zatem, że robimy maksymalnie dwie małe wiązanki po bokach ołtarza głównego.

3.

Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 odprawiane będą msze święte roratnie. We wtorek i czwartek roraty odbywać się będą ze szczególnym uwzględnieniem obecności dzieci. W adwencie bardzo ważną rolę odgrywa symbolika światła i świecy. Zachęcam nie tylko dzieci, ale również dorosłych do tego, by w roratach uczestniczyć z zapalonym światłem. Z lampionem albo świecą. Ze względów praktycznych zachęcam, by był to wkład do zniczy, gdyż uniknie się niebezpieczeństwa rozlania wosku.

4.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi w czwartek od godz. 17:30 do 18:00, a w piątek od godz. 17:00 do 18:00.

5.

Podobnie jak w ubiegłych latach nasza parafia włącza się w inicjatywę Tytka Charytatywna. Niebawem w kościele wyłożone będą papierowe torby, które można zabrać ze sobą i wypełnić artykułami spożywczymi, a także tzw. chemią gospodarczą. Szczegółowy spis artykułów zbieranych w tej akcji wydrukowany jest na torbie. Wypełnione artykułami torby przynosimy do zakrystii lub biura parafialnego do dnia 18 grudnia br. Z pozyskanych artykułów grupa Caritas przygotuje paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii. Pewna część zostanie też przekazana do centrali Caritas, w celu przygotowania świątecznych paczek dla osób bezdomnych. Można jedną paczkę przygotowywać w kilka osób lub w kilka rodzin.

6.

Od przyszłej niedzieli dostępne będą świece Caritas na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże w cenie 20 zł, małe w cenie 10 zł oraz opłatki.

7.

Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8.

Za tydzień przed kościołem będzie można nabyć ciasto. Dochód ze sprzedaży wspiera walkę o zdrowie rocznej Patrycji. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9.

W przyszłą niedzielę o godz. 12:30 dodatkowa msza święta w Trzebinach.

10.

W tym roku odwiedziny duszpasterskie czyli tzw. kolęda będzie tylko na zaproszenia. Pod chórem wyłożone są kartki z formularzem zaproszenia, które po wypełnieniu przez cały adwent można wrzucać do ustawionej przy nich skrzyneczki.

ks. proboszcz

Konrad Rapior