Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020

1.

W tym tygodniu w, we wtorek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.

2.

Biuro parafialne czynne pół godziny po wieczornej mszy św. we wtorek, czwartek i piątek. UWAGA! W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ BIURO PARAFIALNE BĘDZIE NIECZYNNE.

3.

Są już dostępne świece Caritas na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże w cenie 15,5 zł, małe w cenie 7 zł. Można je nabywać w zakrystii po mszach św. oraz w biurze parafialnym.

4.

Decyzją Stolicy Apostolskiej przez cały listopad można zyskać odpust zupełny poprzez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Konieczny jest stan łaski uświęcającej.

5.

Bóg zapłać parafianom z Długiego Starego z ul. Leszczyńskiej - klatki od 2 do 12 za sprzątanie kościoła i otoczenia, kwiaty i ich ułożenie. W sobotę na godz. 9:00 zapraszam do sprzątania parafian z Długiego Starego z ul. Leszczyńskiej - klatki 14,16 i 18 oraz z ul. Rolnej 2 do 14.

6.

Trwa okres opadania liści. Proszę serdecznie aby liście zgrabiane na cmentarzu wyrzucać na tzw. stertę. Do kontenera proszę natomiast wyrzucać śmieci nieorganiczne znicze, sztuczne kwiaty itp. Bardzo dziękuję parafianom za stosowanie się do tej zasady.

7.

Cały czas obowiązują ograniczenia ilości uczestników nabożeństw. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). W związku z tym w niedzielę będzie odprawiana dodatkowa msza o godz. 15:00. Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła. Pół godziny przed każdą mszą św. można przystąpić spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

8.

Jest już dostępny Kalendarz Katolicki wydany przez Archiwum Archidiecezjalne z naniesionymi świętami kościelnymi, a także wydarzeniami ważnymi dla naszej diecezji. Został wyłożony na stoliku z prasą pod chórem. Można go również nabyć w biurze parafialnym.

9.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. We wrześniu na spotkaniu rady duszpasterskiej przedstawiłem kilka propozycji na tegoroczny adwent, które zostały zaakceptowane. Niestety ograniczenia związane z pandemią uniemożliwiają ich realizację. Codziennie od poniedziałku do piątku odprawiana będzie wieczorem msza św. roratnia. Nie będzie niestety, jak to było w poprzednich latach, spotkań roratnich i pogadanek dla dzieci.

10.

W najbliższy czwartek o godz. 13:00 na cmentarzu parafialnym odbędzie się pogrzeb śp. Stefana Dekerta z Długich Nowych. Wieczny odpoczynek …

ks. proboszcz

Konrad Rapior