Ogłoszenia parafialne na 30 Niedzielę Zwykłą – 25.10.2020

Ogłoszenia parafialne na 30 Niedzielę Zwykłą – 25.10.2020

1.

W tym tygodniu w środę wspomnienie św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3.

Biuro parafialne nieczynne do odwołania. W ważnych sprawach można się kontaktować z biurem parafialnym telefonicznie.

4.

Nie odbywają się niestety nabożeństwa październikowe w naszym kościele. Chciejmy zobaczyć w tym wezwanie do odmawiania różańca w gronie rodzinnym, czyli w Kościele Domowym.

5.

W uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie po mszach tradycyjnej procesji z modlitwą za zmarłych (takowa dobędzie się prawdopodobnie w Dzień Zaduszny), ale oczywiście istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych poprzez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, nie tylko jak było dotąd od 1 do 8 listopada, ale w tym toku ze względu na sytuację związaną z epidemią Stolica Apostolska dała możliwość uzyskania takiego odpustu przez cały listopad. Konieczny jest stan łaski uświęcającej. .

6.

Bóg zapłać parafianom z Długiego Starego ul. Wiosenna 30-50 za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz kwiaty i ich ułożenie. W sobotę na godz. 9:00 zapraszam do sprzątania parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 52-72a.

7.

Zaczyna się okres opadania liści. Proszę serdecznie aby liście zgrabiane na cmentarzu wyrzucać na tzw. stertę. Do kontenera proszę natomiast wyrzucać śmieci nieorganiczne znicze, sztuczne kwiaty itp.

8.

Za tydzień podam formę modlitwy za zmarłych z wymienianek jednorazowych oraz sposób ich przekazywania.

9.

W związku z wprowadzeniem w całym kraju strefy czerwonej, w naszym kościele, łącznie z chórem, może przebywać jednocześnie 45 osób. Nie ma ograniczenia co do osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką lub przyłbicą. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła.

10.

Zachęcam do czytelnictwa pism katolickich, szczególnie Przewodnika Katolickiego.

11.

Bardzo dziękuję wszystkim za modlitewne wsparcie.

ks. proboszcz

Konrad Rapior