Ogłoszenia parafialne na 29 Niedzielę Zwykłą – 18.10.2020

Ogłoszenia parafialne na 29 Niedzielę Zwykłą – 18.10.2020

Jak wiemy w minioną środę miałem kontakt z ks. Bpem Balcerkiem, u którego wczoraj wykryto koronawirusa. W tej chwili zgodnie z zaleceniem Kurii przebywam w kwarantannie domowej czekając na jakieś bliższe wskazówki np. ze strony sanepidu. Msze w ciągu tygodnia będą odbywać się bez udziału wiernych. Zachęcam, by rodziny które w danym dniu zamówiły intencje, w czasie gdy odprawiana będzie msza w kościele odmówiły w domu różaniec. Do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji kryzysowej wszystkie msze niedzielne i świąteczne będzie odprawiał ks. Piotr Krauze.

1.

W tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, a w czwartek św. Jana Pawła II.

2.

W minioną niedziele na cele inwestycyjne zebrano 1609 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3.

Biuro parafialne nieczynne do odwołania

4.

Bóg zapłać parafianom z Długiego Starego ul. Nowa od 2 do 15 za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kościół. W sobotę na godz. 9:00 zapraszam do sprzątania parafian z Długiego Starego ul. Wiosenna 30-50.

5.

Zaczyna się okres opadania liści. Proszę serdecznie aby liście zgrabiane na cmentarzu wyrzucać na tzw. stertę. Do kontenera proszę natomiast wyrzucać śmieci nieorganiczne znicze, sztuczne kwiaty itp.

6.

Zostały wprowadzone nowe zasady w strefie żółtej i czerwonej, które dotyczą także kultu religijnego. W przestrzeni sakralnej obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek. Według książki obiektu budowlanego nasza świątynia ma 318,16 m2. Po przeliczeniu daje to możliwość uczestnictwa w nabożeństwie 80-ciu osobom (wyłączając służbę liturgiczną). Od przyszłej niedzieli wracamy zatem do dodatkowej mszy świętej w niedzielę o godz. 15:00. Za tydzień jeśli będzie to możliwe podam plan Uroczystości Wszystkich świętych.

7.

Dzisiaj Niedziela Misyjna. Ofiary zbierane podczas mszy św. przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne. Bóg zapłać za wsparcie.

8.

Zachęcam do czytelnictwa pism katolickich, szczególnie Przewodnika Katolickiego.

9.

Jak widzimy powstała nowa strona internetowa. Niebawem będzie dostępna pod starym adresem. Zbudowana jest na WordPressie (proszę przesuwać w dół, żeby zobaczyć treść podstron.) Na stronie będę podawał jak rozwija się sytuacja w związku z moim kontaktem z osobą zarażoną. Te informacje będą też na bieżąco umieszczane w gablocie.

10.

Zaplanowane na dziś spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych oczywiście nie odbędzie się.

ks. proboszcz

Konrad Rapior