Ogłoszenia parafialne IV Niedzielę Adwentu – 20.12.2020

Ogłoszenia parafialne IV Niedzielę Adwentu – 20.12.2020

1.

Biuro parafialne czynne w tym tygodniu czynne tylko w środę pół godziny po wieczornej mszy św.

2.

Są jeszcze dostępne 4 małe świece Caritas na stół wigilijny Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można je nabywać w zakrystii po mszach św. oraz w biurze parafialnym.

3.

W zakrystii i biurze parafialnym rozprowadzane są opłatki.

4.

Zainteresowanie akcją Tytka charytatywna przerosło wszelkie oczekiwania. Ostatecznie wróciło ponad 60 wypełnionych artykułami toreb. Ilość zebranych darów jest tak duża, że Parafialny Zespół Caritas przygotował 32 obfite paczki dla biednych, potrzebujących, chorych i samotnych parafian. Spora część zostanie przekazana do centrali Caritas w Poznaniu, w celu wykonania paczek świątecznych dla bezdomnych. Pewną część trwałych artykułów zostawiliśmy na czas Świąt Wielkanocnych w celu przygotowania paczek dla potrzebujących. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, bez których ta piękna inicjatywa nie miała by racji bytu.

5.

Bóg zapłać parafianom z Długiego Starego z ul. Rolnej klatki od 1 do 3, za sprzątanie kościoła i otoczenia, oraz ofiarę na kościół. W najbliższą sobotę nie ma sprzątania kościoła.

6.

Cały czas obowiązują ograniczenia ilości uczestników nabożeństw. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). W związku z tym w najbliższą niedzielę będzie odprawiona dodatkowa msza o godz. 15:00. Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła. Pół godziny przed każdą mszą św. można przystąpić spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

7.

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w roratach, szczególnie dzieciom, które mimo pandemii gorliwie uczestniczyły we mszach świętych roratnich.

8.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary na rzecz parafii, także za te przekazywane bezpośrednio na konto bankowe. Szczególne za ofiary złożone w ramach składki remontowo-budowlanej. Tydzień temu zebraliśmy 1553,70 zł.

9.

Odwiedziny chorych z komunią św. we wtorek 22 grudnia od godz. 9:00. W kolejności: Trzebiny, Długie Stare, Długie Nowe. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub biurze parafialnym.

11.

W związku z trwającym stanem pandemii nie będzie organizowanej spowiedzi adwentowej z zaproszonymi księżmi. Codziennie pół godziny przed mszą św. istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, by uniknąć niepotrzebnego "tłoczenia się". Jak już wspomniano wyżej po każdej osobie ściana konfesjonału jest starannie dezynfekowana.

11.

Osoby chętne do pomocy przy wystroju świątecznym kościoła zapraszam we wtorek na godz. 18:30.

ks. proboszcz

Konrad Rapior