Ogłoszenia parafialne III Niedzielę Adwentu – 13.12.2020

Ogłoszenia parafialne III Niedzielę Adwentu – 13.12.2020

1.

W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża.

2.

Biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy św. i w sobotę od godz. 10:00 - 12:00.

3.

Są jeszcze dostępne małe świece Caritas na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Można je nabywać w zakrystii po mszach św. oraz w biurze parafialnym.

4.

W zakrystii i biurze parafialnym rozprowadzane są opłatki.

5.

W tym roku nasza parafia włączyła się w inicjatywę Tytka Charytatywna. Jestem bardzo zbudowany ogromnym zainteresowaniem akcją. Zmówiłem 25 toreb z założeniem, że jest to liczbą z dużym zapasem. Tym bardziej, że mamy czas pandemii i dużo mniej osób uczestniczy w mszach niedzielnych. Okazało się, że toreb zabrakło już na pierwszej mszy w niedzielę. Dlatego w minionym tygodniu pojechałem do centrali Caritas w Poznaniu i przywiozłem jeszcze 25 toreb. Są one wyłożone przy ambonie i można je zabrać ze sobą, a następnie wypełnić artykułami spożywczymi, a także tzw. chemią gospodarczą. Szczegółowy spis artykułów zbieranych w tej akcji wydrukowany jest na torbie. Wypełnione artykułami torby przynosimy do zakrystii lub biura parafialnego do dnia 17 grudnia br. Z pozyskanych artykułów grupa Caritas przygotuje paczki dla osób potrzebujących, z naszej parafii. Pewna część zostanie też przekazana do centrali Caritas, w celu przygotowania świątecznych paczek dla osób bezdomnych. Można jedną paczkę przygotowywać w kilka osób lub w kilka rodzin.

6.

Bóg zapłać parafianom z Długiego Starego z ul. Rolnej klatki od 5 do 7, za sprzątanie kościoła i otoczenia, oraz ofiarę na kościół. W sobotę na godz. 9:00 zapraszam do sprzątania parafian z Długiego Starego z ul. Rolnej klatki od 1 do 3.

7.

Cały czas obowiązują ograniczenia ilości uczestników nabożeństw. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). W związku z tym w niedzielę będzie odprawiana dodatkowa msza o godz. 15:00. Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła. Pół godziny przed każdą mszą św. można przystąpić spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

8.

Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 odprawiane są msze święte roratnie. We wtorek i czwartek roraty odbywać się będą ze szczególnym uwzględnieniem obecności dzieci. W adwencie bardzo ważną rolę odgrywa symbolika światła i świecy. Zachęcam również dorosłych do tego, by w roratach uczestniczyć z zapalonym światłem. Z lampionem albo świecą. Ze względów praktycznych zachęcam, by był to wkład do zniczy, gdyż uniknie się niebezpieczeństwa rozlania wosku.

9.

Serdecznie dziękuję Przedsiębiorstwu Rolnemu za wywóz liści i pomoc przy wyrównaniu terenu na tyłach plebanii.

10.

Po zasięgnięciu w minioną niedzielę opinii parafian, ustaliłem że msza w wigilię Bożego Narodzenia odbędzie się w plenerze i będzie odprawiona o godz. 20:00. Mam świadomość, że niektórzy nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia bez pasterki o godz. 24:00 i dlatego będzie też odprawiona msza święta o północy, ale już w kościele.

11.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary na rzecz parafii, także za te przekazywane bezpośrednio na konto bankowe. Dzisiaj szczególne za ofiary złożone w ramach składki remontowo-budowlanej.

12.

W czwartek po wieczornej mszy św. na plebanii zebranie parafialnego zespołu Caritas.

13.

Odwiedziny chorych z komunią św. we wtorek 22 grudnia (przyszły tydzień) od godz. 9:00. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub biurze parafialnym.

14.

W sobotę 5 grudnia na naszym cmentarzu odbyły się pogrzeby śp. Marii Burneckiej i śp. Stanisławy Janowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

15.

W związku z trwającym stanem pandemii nie będzie organizowanej spowiedzi adwentowej z zaproszonymi księżmi. Codziennie pół godziny przed mszą św. istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, by uniknąć niepotrzebnego "tłoczenia się". Jak już wspomniano wyżej po każdej osobie ściana konfesjonału jest starannie dezynfekowana.

ks. proboszcz

Konrad Rapior