Ogłoszenia parafialne II Niedzielę Adwentu – 06.12.2020

Ogłoszenia parafialne II Niedzielę Adwentu – 06.12.2020

1.

W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, we wtorek święto Niepokalanego Poczęcia MMP. Msze święte w tym dniu o godz. 14:00 i 18:00. Składka mszalna przeznaczona będzie na biedne kościoły.

2.

Biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy św. i w sobotę od godz. 10:00 - 12:00.

3.

Są już dostępne świece Caritas na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże w cenie 15,5 zł, małe w cenie 7 zł. Można je nabywać w zakrystii po mszach św. oraz w biurze parafialnym.

4.

W zakrystii i biurze parafialnym rozprowadzane są opłatki.

5.

W tym roku nasza parafia włączyła się w inicjatywę Tytka Charytatywna. W kościele wyłożone są papierowe torby, które można zabrać ze sobą i wypełnić artykułami spożywczymi, a także tzw. chemią gospodarczą. Szczegółowy spis artykułów zbieranych w tej akcji wydrukowany jest na torbie. Wypełnione artykułami torby przynosimy do zakrystii lub biura parafialnego do dnia 16 grudnia br. Z pozyskanych artykułów grupa Caritas przygotuje paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii. Pewna część zostanie też przekazana do centrali Caritas, w celu przygotowania świątecznych paczek dla osób bezdomnych. Można jedną paczkę przygotowywać w kilka osób lub w kilka rodzin.

6.

Bóg zapłać parafianom z Długiego Starego z ul. Rolnej klatki od 9 do 11 za sprzątanie kościoła i otoczenia, oraz ofiarę na kościół. W sobotę na godz. 9:00 zapraszam do sprzątania parafian z Długiego Starego z ul. Rolnej klatki od 5 do 7.

7.

Cały czas obowiązują ograniczenia ilości uczestników nabożeństw. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). W związku z tym w niedzielę będzie odprawiana dodatkowa msza o godz. 15:00. Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła. Pół godziny przed każdą mszą św. można przystąpić spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

8.

Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 odprawiane są msze święte roratnie. Okazało się, że w mszach tych z lampionami uczestnicy dużo więcej dzieci niż się spodziewałem. Od tego tygodnia we wtorek i czwartek roraty odbywać się będą ze szczególnym uwzględnieniem obecności dzieci. W adwencie bardzo ważną rolę odgrywa symbolika światła i świecy. Zachęcam również dorosłych do tego, by w roratach uczestniczyć z zapalonym światłem. Z lampionem albo świecą. Ze względów praktycznych zachęcam, by był to wkład do zniczy, gdyż uniknie się niebezpieczeństwa rozlania wosku.

9.

Na stoliku z prasą wystawiona została puszka do której można złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

10.

Trudno stwierdzić co w najbliższych dniach wydarzy się odnośnie limitu wiernych w kościele. Niezależnie od przelicznika ciężko jest mi sobie wyobrazić, w naszym niewielkim kościele, utrzymanie jakiegokolwiek limitu wiernych podczas pasterki bożonarodzeniowej. W związku z tym zastanawiam się nad odprawieniem pasterki w plenerze. Dzisiaj w tej sprawie podczas wszystkich mszy zasięgam opinii parafian pytając wprost o ich zdanie na ten temat.

ks. proboszcz

Konrad Rapior