Ogłoszenia parafialne I Niedzielę Adwentu – 29.11.2020

Ogłoszenia parafialne I Niedzielę Adwentu – 29.11.2020

1.

W tym tygodniu w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

2.

Biuro parafialne czynne w piątek pół godziny po wieczornej mszy św. i w sobotę od godz. 10:00 - 12:00. Dodatkowo w środę po wieczornej mszy świętej..

3.

Są już dostępne świece Caritas na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże w cenie 15,5 zł, małe w cenie 7 zł. Można je nabywać w zakrystii po mszach św. oraz w biurze parafialnym.

4.

Od dzisiaj w zakrystii i biurze parafialnym rozprowadzane są opłatki.

5.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W związku z sytuacją epidemii nie zapraszam kolejnej róży różańcowej do prowadzenia adoracji. Zarówno w czwartek jak i piątek indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

6.

Bóg zapłać parafianom z Długiego Starego z ul. Leszczyńskiej - klatki 14,16 i 18 oraz z ul. Rolnej 2 do 14 za sprzątanie kościoła i otoczenia, oraz ofiarę na kościół. W sobotę na godz. 9:00 zapraszam do sprzątania parafian z Długiego Starego z ul. Rolnej klatki od 9 do 11.

7.

Trwa okres opadania liści. Proszę serdecznie aby liście zgrabiane na cmentarzu wyrzucać na tzw. stertę. Do kontenera proszę natomiast wyrzucać śmieci nieorganiczne znicze, sztuczne kwiaty itp. Bardzo dziękuję parafianom za stosowanie się do tej zasady.

8.

Jest już dostępny Kalendarz Katolicki wydany przez Archiwum Archidiecezjalne z naniesionymi świętami kościelnymi, a także wydarzeniami ważnymi dla naszej diecezji. Został wyłożony na stoliku z prasą pod chórem. Można go również nabyć w biurze parafialnym.

9.

Cały czas obowiązują ograniczenia ilości uczestników nabożeństw. W naszym kościele, łącznie z chórem, mogą przebywać jednocześnie 22 osoby (nie wliczając obsługi liturgicznej). W związku z tym w niedzielę będzie odprawiana dodatkowa msza o godz. 15:00. Nie ma ograniczenia co do ilości osób przebywających na zewnątrz kościoła przy zachowaniu dystansu 1,5 m. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą. Prosimy także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła. Pół godziny przed każdą mszą św. można przystąpić spowiedzi. Po każdej osobie ściana konfesjonału będzie starannie dezynfekowana.

10.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent. Codziennie od poniedziałku do piątku odprawiana będzie wieczorem msza św. roratnia. W związku z pandemią nie będzie niestety, jak to było w poprzednich latach, spotkań roratnich i pogadanek dla dzieci, ale jeśli będzie taka wola rodziców, zapraszamy na roraty dzieci z lampionami.

11.

Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

ks. proboszcz

Konrad Rapior