Odpust Wniebowzięcia NMP 2021 – suma odpustowa, procesja, koncert i piknik

Odpust Wniebowzięcia NMP 2021 – suma odpustowa, procesja, koncert i piknik

Tekst kapsuły czasu umieszczonej wewnątrz kapliczki:

W roku Pańskim 2021, kiedy prezydentem był Andrzej Duda, premierem Mateusz Morawiecki, starostą powiatu leszczyńskiego Jarosław Wawrzyniak, wójtem gminy Święciechowa Marek Lorych, arcybiskupem poznańskim ks. bp Stanisław Gądecki, biskupami pomocniczymi ks. bp Grzegorz Balcerek i ks. bp Szymon Stułkowski, emerytowanym biskupem ks. bp Zdzisław Fortuniak, a dziekanem dekanatu świętochowskiego ks. Błażej Stróżycki, proboszcz parafii Świętego Marcina Biskupa w Długiem Starem ks. Konrad Rapior zainicjował budowę kapliczki Matki Bożej Królowej Pokoju w wizerunku z Medjugorie.

Do powstania tejże kapliczki bezpośrednio przyczynili się:

– ks. prob. Konrad Rapior: inicjator

– Ryszard Pawlikiewicz: prace murarskie

– ks. Mariusz Matecki, proboszcz z Rydzyny: ofiarodawca metalowej kopuły

– Jakub Schubert: instalacja elektryczna i oświetlenie

– Paweł Gorwa: wyremontowanie i oszklenie kopuły

– Marek Skorupiński: opierzenie

Figura Matki Bożej Królowej Pokoju jest darem rodziców dzieci, które 23 maja 2021 roku przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej: Bożkiewicz Mikołaj, Borowska Daria, Burda Michalina, Gorczyca Antonina, Gorwa Wojciech, Grabowska Anna, Guziak Oliwia, Kaminiarz Ignacy, Król Wiktor, Kubera Jakub, Lizurej Anna, Muenzberg Magdalena, Olejniczak Maja, Pawlikiewicz Maja, Pawlikiewicz Nikodem, Skorupińska Lidia, Szywała Maksymilian, Wiktorowski Szymon, Woźniak Weronika.

Kapliczkę przy licznym udziale parafian, w dniu odpustu parafialnego Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia 2021 roku o godz. 16:00, uroczyście poświęcił ks. kan. Mariusz Matecki – sumista odpustowy, któremu towarzyszyli: ks. Konrad Rapior – miejscowy proboszcz i ks. Janusz Bobowski – proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Czerninie (diecezja wrocławska).